Close

Maj 30, 2016

„Tere Fere Kuku”

I Przegląd Małych Form Teatralnych „Tere Fere Kuku”

I Przegląd Małych Form Teatralnych „Tere Fere Kuku” odbył się 18 maja 2016 roku w Niepublicznym Przedszkolu „Pod Kasztanami” w Zbylitowskiej Górze. W tym szczególnym dniu 6 zespołów teatralnych zaprezentowało swoje interpretacje baśni i legend polskich. W przeglądzie uczestniczyli: Niepubliczne Przedszkole „Kraina Marzeń” ze Zgłobic pod opieką P. Anety Czosnyki i P. Teresy Burnóg, przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”, Oddział Przedszkolny 0B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej pod opieką P. Anny Grzegorczyk-Szczerba, przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”, Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej w Błoniu pod opieką P. Teresy Chrzanowskiej, przedstawienie „Legenda o Warszawskiej Syrence”, Oddział Przedszkolny ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Porębie Radlnej pod opieką P. Jadwigi Czerwony, przedstawienie „Legenda Strumyka Złota Radlanka”, Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Radlnej pod opieką P. Moniki Michalik i P. Anety Knapik, przedstawienie „Legenda o Smoku Wawelskim”, Niepubliczne Przedszkole „Pod Kasztanami” w Zbylitowskiej Górze pod opieką P. Marii Patyny, przedstawienie „Szewczyk Dratewka”.
Wg jury, w skład którego wchodzili: Piotr Czarniecki, Oliwia Rybska i Tomasz Kot, poziom zaprezentowanych spektakli był bardzo wysoki. Wręczono 6 równorzędnych nagród. Dodatkowo wyróżniono dwoje aktorów: Zuzannę Jakubowska oraz Tomasza Wronę z Niepublicznego Przedszkola „Pod Kasztanami” w Zbylitowskiej Górze.
Tere Fere Kuku to powiedzenie pochodzące z początku XIX w. z Kijowa, gdzie w tamtejszym teatrze wyszła na scenę z łukiem w ręku aktorka grająca rolę Diany, na której widok pewien student na widowni wykrzyknął tę frazę ku uciesze publiczności.