1974

7 stycznia 1974 r. w Państwowym Przedszkolu w Zbylitowskiej Górze pojawiło się 35 dzieci – stworzyliśmy jeden pięciogodzinny oddział. Pierwszą dyrektorką przedszkola, które mieściło się w budynku Szkoły Podstawowej była Pani Janina Wódka.

1977

W 1977 r. otworzyliśmy drugi oddział, a w 2001 – trzeci. We wrześniu 2014 nasze przedszkole zostało przeniesione do nowego nowoczesnego budynku, zlokalizowanego przy ul. Sportowej, obok Placu św. Floriana. Obecnie mamy 75 fantastycznych przedszkolaków.

Od 1 września 2015 rozpoczynamy działalność
jako Niepubliczne Przedszkole
Pod Kasztanami, zachowując tradycję i autonomię.

Dlaczego „Pod kasztanami”?

Poprzednią siedzibę otaczały potężne, stare kasztanowce.
Dla zachowania tradycji przed nowym budynkiem zasadzimy młode drzewa.
Będą one rosły wraz z naszymi dzieciakami.

Anita Srebro

Zmieniam przestrzeń i energię, aby ludzie odważyli się działać.

Z pasji i wykształcenia pedagog i artystka. W Fundacji pracuję z młodzieżą – polską i zagraniczną. Jestem zwolenniczką edukacji rówieśniczej, nieformalnej. Organizuję wymiany międzynarodowe, opiekuję się wolontariuszami europejskimi. Pracuję z dziećmi i rodzicami, prowadząc Akademię Przedszkolaka ELFIK.

Co jest dla mnie ważne? Przestrzeń i energia. Do rozwoju, poszukiwania, zmiany. Ciągle się uczę, lubię być w procesie. Najwięcej uczą mnie dzieci. Uczą mnie uważności, radości, miłości, szczerości. Uczą mnie ciekawości i zadawania pytań. Uczą mnie wiary w potencjał i możliwości. Uczą mnie nieoceniania oraz tego, że wszystko ma swój właściwy czas.

W czasie wolnym maluję, jeżdżę na rowerze, podróżuję, tańczę z ogniem, uczę tańczyć z ogniem innych. Czytam książki: fantasy i science – fiction, oglądam filmy historyczne.

Joanna Bołoz

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie o specjalności pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Ukończenie studiów utwierdziło mnie w przekonaniu, że swoją przyszłą drogę zawodową chcę wiązać z pracą z dziećmi w przedszkolu. Doświadczenie w pracy z dziećmi poparte studiami, pozwala mi na lepsze zrozumienie wychowanków. Jestem ciepłą, otwartą, miłą i pomocną osobą. Swoim zachowaniem staram się przekazać dzieciom jak najlepsze wzorce. Największą satysfakcję czuję widząc uśmiech i zadowolenie u dzieci po zajęciach, co daje mi motywację do dalszej pracy.

Maria Wardzała

Od zawsze interesowały mnie świat dzieci: ich cechy, prawa rozwoju i możliwości. Dlatego ukończyłam pedagogikę opiekuńczo -wychowawczą i pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci. Lubię w dzieciach wyzwalać aktywność i tworzyć im warunki do myślenia i działania. Praca z dziećmi daje mi radość i mobilizację do ciągłego dokształcania się oraz satysfakcję w zaobserwowanym rozwoju i zadowoleniu dziecka.

Agata Golonka

Ukończyłam studia na Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie na kierunku pedagogika o specjalności pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Jestem chętna wiedzy i nadal chcę ją doskonalić, aby poznać lepiej świata dziecka oraz jego potrzeb. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność, radość i satysfakcję. Obserwując jak dzieci każdego dnia zdobywają małymi kroczkami nowe umiejętności i doświadczenia, pragnę im w tym pomagać i wspierać.

Agnieszka Tyka

Jestem absolwentką Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie na wydziale Nauk Społecznych. Podczas studiów miałam możliwość odbyć wiele warsztatów oraz praktyk, dzięki którym nabyłam mnóstwo wiedzy i nowych umiejętności. W pracy z dziećmi największą satysfakcję sprawia mi uśmiech i zadowolenie dziecka. Jestem osobą uśmiechniętą i pozytywnie nastawioną na nowe wyzwania. Cenię sobie pracę w zespole, lubię czytać książki oraz pomagać innym.

Anna Gad

Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz pedagogika społeczna z pracą socjalną na Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie. Nauczanie dzieci jest dla mnie nie tylko pracą, lecz także pasją. Każdy uśmiech, najmniejszy postęp i radość dziecka przynosi mi ogromną satysfakcję. Jestem w pełni przekonana, że praca w zawodzie nauczyciela jest jednym z najlepszych wyborów życiowych jakie podjęłam. W dalszym ciągu uzupełniam swoje kwalifikacje pedagogiczne.

Bogumiła Warchoł

Jestem osobą odznaczającą się opanowaniem, cierpliwością, troskliwością i wyrozumiałością. Obserwowanie i stymulowanie rozwoju dzieci to dla mnie nie tylko zawód, ale i prawdziwa pasja przynosząca wiele radości i satysfakcji. Bardzo sobie cenię indywidualność, a przy tym mam też sporo dystansu w stosunku do siebie, co pozwala mi zachować równowagę i zwyczajnie cieszyć się z małych spraw.

Jowita Czekańska

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie o specjalności filologia języka polskiego z poradnictwem logopedycznym. Moją pasją niewątpliwie jest praca z dziećmi, jednak szczególnie interesuję się współdziałaniem na forum specjalnych potrzeb edukacyjnych. Dlatego kolejnym obszarem jakim się zajmuję jest oligofrenopedagogika. Jestem również zawodowym asystentem osoby niepełnosprawnej. Interesuję się  komunikacją alternatywną, a największą satysfakcję czerpię z prowadzenia zajęć terapeutycznych oraz efektów pracy, jakie mogę zaobserwować na co dzień u moich podopiecznych.

Justyna Łabędź

Ukończenie studiów o specjalności logopedia oraz edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna umocniło mnie w przekonaniu, że dokonałam właściwego wyboru ścieżki zawodowej. Swoją pracę wykonuję z pasją, daje mi ona wiele satysfakcji i siły. Pragnę, by terapia logopedyczna nie kojarzyła się dzieciom ze żmudną pracą, lecz była odkrywaniem prawidłowej wymowy poprzez naukę i wesołą zabawę. Ogromną radość sprawiają mi postępy moich podopiecznych, dlatego też z dużą starannością podchodzę do tego, aby tych sukcesów miały jak najwięcej.