1974

7 stycznia 1974 r. w Państwowym Przedszkolu w Zbylitowskiej Górze pojawiło się 35 dzieci – stworzyliśmy jeden pięciogodzinny oddział. Pierwszą dyrektorką przedszkola, które mieściło się w budynku Szkoły Podstawowej była Pani Janina Wódka.

1977

W 1977 r. otworzyliśmy drugi oddział, a w 2001 – trzeci. We wrześniu 2014 nasze przedszkole zostało przeniesione do nowego nowoczesnego budynku, zlokalizowanego przy ul. Sportowej, obok Placu św. Floriana. Obecnie mamy 75 fantastycznych przedszkolaków.

Od 1 września 2015 rozpoczynamy działalność
jako Niepubliczne Przedszkole
Pod Kasztanami, zachowując tradycję i autonomię.

Dlaczego „Pod kasztanami”?

Poprzednią siedzibę otaczały potężne, stare kasztanowce.
Dla zachowania tradycji przed nowym budynkiem zasadzimy młode drzewa.
Będą one rosły wraz z naszymi dzieciakami.

Anita Srebro

Zmieniam przestrzeń i energię, aby ludzie odważyli się działać.

Z pasji i wykształcenia pedagog i artystka. W Fundacji pracuję z młodzieżą – polską i zagraniczną. Jestem zwolenniczką edukacji rówieśniczej, nieformalnej. Organizuję wymiany międzynarodowe, opiekuję się wolontariuszami europejskimi. Pracuję z dziećmi i rodzicami, prowadząc Akademię Przedszkolaka ELFIK.

Co jest dla mnie ważne? Przestrzeń i energia. Do rozwoju, poszukiwania, zmiany. Ciągle się uczę, lubię być w procesie. Najwięcej uczą mnie dzieci. Uczą mnie uważności, radości, miłości, szczerości. Uczą mnie ciekawości i zadawania pytań. Uczą mnie wiary w potencjał i możliwości. Uczą mnie nieoceniania oraz tego, że wszystko ma swój właściwy czas.

W czasie wolnym maluję, jeżdżę na rowerze, podróżuję, tańczę z ogniem, uczę tańczyć z ogniem innych. Czytam książki: fantasy i science – fiction, oglądam filmy historyczne.

Joanna Bołoz

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie o specjalności pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Ukończenie studiów utwierdziło mnie w przekonaniu, że swoją przyszłą drogę zawodową chcę wiązać z pracą z dziećmi w przedszkolu. Doświadczenie w pracy z dziećmi poparte studiami, pozwala mi na lepsze zrozumienie wychowanków. Jestem ciepłą, otwartą, miłą i pomocną osobą. Swoim zachowaniem staram się przekazać dzieciom jak najlepsze wzorce. Największą satysfakcję czuję widząc uśmiech i zadowolenie u dzieci po zajęciach, co daje mi motywację do dalszej pracy.

Maria Wardzała

Od zawsze interesowały mnie świat dzieci: ich cechy, prawa rozwoju i możliwości. Dlatego ukończyłam pedagogikę opiekuńczo -wychowawczą i pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci. Lubię w dzieciach wyzwalać aktywność i tworzyć im warunki do myślenia i działania. Praca z dziećmi daje mi radość i mobilizację do ciągłego dokształcania się oraz satysfakcję w zaobserwowanym rozwoju i zadowoleniu dziecka.