Podstawa programowa wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego wskazuje cel wychowania przedszkolnego, zadania profilaktyczno-wychowawcze przedszkola, oddziału przedszkolnego zorganizowanego w szkole podstawowej i innej formie wychowania przedszkolnego,zwanych dalej „przedszkolami”, oraz efekty realizacji zadań w postaci celów osiąganych przez dzieci na zakończenie wychowania przedszkolnego.Celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka. Wsparcie to realizowane jest przez proces opieki, wychowania i nauczania – uczenia się, co umożliwia dziecku odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna. W efekcie takiego wsparcia dziecko osiąga dojrzałość do podjęcia nauki na pierwszym etapie edukacji.

Wyprawka

W trosce o zapewnienie dzieciom komfortu podczas pobytu w naszym Przedszkolu prosimy o zaopatrzenie ich w następujące przedmioty:

• Suche chusteczki higieniczne
  • Szczoteczka i pasta do ząbków, kubeczek
  • Odzież na zmianę (w tym min. 2 pary rajstop i majtek)
  • Obuwie domowe
  • Kalosze i płaszcz przeciwdeszczowy (wiosna, lato, jesień)

Prosimy o podpisanie każdej rzeczy należącej do dziecka oraz zadbanie o to, by odzież na zmianę była dostosowana do pory roku i wzrostu dziecka.